Αρχική Things to do Πρωταθλητής Κυκλάδων ο ΑΟ Πάρου στο πρωτάθλημα Κ-16 της ΕΠΣΚ

Πρωταθλητής Κυκλάδων ο ΑΟ Πάρου στο πρωτάθλημα Κ-16 της ΕΠΣΚ

9

Ο ΑΟ Πάρου πρόσθεσε άλλον έναν τίτλο στην ιστορία του νικώντας στα πέναλτι 5-4 την ομάδα της Μυκόνου, στο τελικό που πραγματοποιήθηκε χθες, στο γήπεδο των Φηρών Σαντορίνης.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 0-0 παρότι η παριανή ομάδα είχε ευκαιρίες να πετύχει γκολ με κυριότερες αυτές με τον Κεβάνι στο 29ο λεπτό και 59ο λεπτό. Ομοίως ευκαιρίες είχε και η ομάδα της Μυκόνου και μάλιστα στο 78ο λεπτό λίγο έλειψε να «κλέψει» τη νίκη με τον Ντρέου στο 78ο λεπτό.