Αρχική Things to do Εξαιρετικές επιτυχίες στο Τραμπολίνο από τον «Άλτις» Πάρου

Εξαιρετικές επιτυχίες στο Τραμπολίνο από τον «Άλτις» Πάρου

10

Ο Αθλητικός Σύλλογος «Άλτις» Πάρου, συμμετείχε με μεγάλη αποστολή αθλητών και προπονητών, στους Προκριματικούς Αγώνες Τραμπολίνο Συλλόγων στο κλειστό γυμναστήριο του Ε.Α.Κ. Ηρακλείου Κρήτης, το Σάββατο 20 Απριλίου 2024.

Η αποστολή στέφθηκε με επιτυχία καθώς διακρίθηκαν οι αθλητές σε αρκετές κατηγορίες, φέρνοντας 13 μετάλλια και έχοντας πολύ καλά πλασαρίσματα σε ατομικό και σε ομαδικό επίπεδο.

Τα αποτελέσματα των αγώνων:

Περιφερειακός και Προκριματικός Αγώνας

Αποτελέσματα Τραμπολίνο

Επίπεδο 1 Κορίτσια

Ιωάννου Ναταλία 2η θέση,

Χριστοφόρου Ευαγγελία 5η θέση.

Επίπεδο 2 Κορίτσια

Χριστοφόρου Ελισάβετ 1η θέση,

Χροστοφορίδη Ισαμπέλλα 2η θέση,

Πανώριου Ελισσάβετ 3η θέση,

Κρητικού Δέσποινα 6η θέση,

Χορέβα Χρύσα 7η θέση.

Επίπεδο 2 Αγόρια

Γαβριηλίδης Βασίλειος 1η θέση.

Επίπεδο 3 Αγόρια

Καλαντζής Στέφανος Μόδεστος 1η θέση

Προκριματικός

Επίπεδο 5 Κορίτσια

Σκόρδα Άννα Φλώρινα 3η θέση,

Γύπαρη Κυριακή 4η θέση,

Αναγνωστοπούλου Στεφανία 5η θέση,

Λάζρι Μάρτα 6η θέση.

Επίπεδο 5 Αγόρια

Τριανταφύλλου Γεώργιος 4η θέση,

Σπανόπουλος Σταύρος 5η θέση,

Παντελαίος Ιάσων Παναγιώτης 6η θέση.

Επίπεδο 5 Παγκορασίδες Α’

Καλούτση Αικατερίνη 8η θέση.

Ομαδικό Τραμπολίνο Παγκορασίδες Β’

1η θέση

Σκόρδα Άννα Φλώρινα, Γύπαρη Κυριακή, Αναγνωστοπούλου Στεφανία, Λάζρι Μάρτα

Ομαδικό Τραμπολίνο Παμπαίδες Β’

2η θέση

Τριανταφύλλου Γεώργιος, Σπανόπουλος Σταύρος, Παντελαίος Ιάσων Παναγιώτης

Περιφερειακός και Προκριματικός Αγώνας

Αποτελέσματα Διπλού Μίνιτραμπ

Επίπεδο 1 Κορίτσια

Κρητικού Δέσποινα 1η θέση,

Χριστοφόρου Ευαγγελία 3η θέση,

Ιωάννου Ναταλία 4η θέση.

Επίπεδο 2 Κορίτσια

Χριστοφόρου Ελισάβετ 1η θέση,

Χορέβα Χρύσα 2η θέση.

Επίπεδο 3 Κορίτσια

Χριστοφορίδη Ισαμπέλλα 2η θέση,

Πανωρίου Ελισσάβετ 10η θέση.

Επίπεδο 2 Αγόρια

Γαβριηλίδης Βασίλειος 1η θέση.

Επίπεδο 3 Αγόρια

Καλαντζής Στέφανος Μόδεστος 1η θέση

Προκριματικός

Επίπεδο 5 Κορίτσια

Γύπαρη Κυριακή 4η θέση,

Σκόρδα Άννα Φλώρινα 5η θέση,

Αναγνωστοπούλου Στεφάνια 6η θέση,

Λάζρι Μάρτα 7η θέση.

Επίπεδο 5 Αγόρια

Τριανταφύλλου Γεώργιος 5η θέση,

Παντελαίος Ιάσων Παναγιώτης 6η θέση,

Σπανόπουλος Σταύρος 7η θέση.

Επίπεδο 5 Παγκορασίδες Α’

Καλούτση Αικατερίνη 10η θέση

Ομαδικό Διπλό Μινιτραμπ Παγκορασίδες Β’

1η θέση

Σκόρδα Άννα Φλώρινα, Γύπαρη Κυριακή, Αναγνωστοπούλου Στεφανία, Λάζρι Μάρτα

Ομαδικό Διπλό Μινιτραμπ Παμπαίδες Β’

2η θέση

Τριανταφύλλου Γεώργιος, Σπανόπουλος Σταύρος, Παντελαίος Ιάσων Παναγιώτης

Τέλος, ο σύλλογος σε σχετική του ανακοίνωση ευχαριστεί τους ευγενικούς του χορηγούς για την πραγματοποίηση αυτού του ταξιδιού, του αθλητές και τους γονείς τους για τη στήριξή σε αυτή την προσπάθεια, αλλά και τη Δημοτική Αρχή και την πρόεδρο σχολικής επιτροπής πρωτοβάθμιας, Μαριαλένα Παναγάκη για την πολύτιμη βοήθειά τους στην παραχώρηση της αίθουσας πολλαπλών χρήσεων της Μάρπησσας, ώστε να προετοιμαστούν οι αθλητές.

criosparos

bluestarferries

goldenstarferries

jmconstructions